~_*The Best*_~
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodosli ovo je forum vasih misli
 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 ~PARTIZAN/PAOK~FOREVER TOGETHER~

Ići dole 
AutorPoruka
Daniel_91_
Hot n Cold
Hot n Cold



Broj poruka : 82
Godina : 32
Location : Subotica
Datum upisa : 09.01.2009

~PARTIZAN/PAOK~FOREVER TOGETHER~ Empty
PočaljiNaslov: ~PARTIZAN/PAOK~FOREVER TOGETHER~   ~PARTIZAN/PAOK~FOREVER TOGETHER~ I_icon_minitimeNed Jan 11, 2009 4:34 am

KRATAK UVOD O NAVIJACKOJ GRUPI,A POTOM PRICE KOJE CE POTRVDITI DA SE RADI O NAJJAČEM PRIJATELJSTVU.......


"FOREVER TOGETHER"


Nastanak nase grupe vezan ja za 1996 godinu kada grupi grobari rakovica prilaze momci sa miljakovca i kanarevog brda i svi zajedno pocnju da deluju pod imenom forever together.

Grupa je kroz sve ove godine prolazila kroz razne faze, uspone i padove, ali cini se da je danas dostigla stepen organizacije kakav nije imala u proslosti.

Osnovni naziv zauvek zajedno vezan je za ljubav prema pfc. Na prvoj zastavi uradjen i grb paoka, naseg bratskog kluba i grupe, te je ovaj naziv vremenom postao sinonim za prijateljstvo grobara i paokara...

Treba naglasiti I to da ft preferira italijasnki stil navijanja, sto nije bas svojstveno tribini sa koje poticemo.


Poslednji izmenio Daniel_91_ dana Ned Jan 11, 2009 4:36 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Daniel_91_
Hot n Cold
Hot n Cold



Broj poruka : 82
Godina : 32
Location : Subotica
Datum upisa : 09.01.2009

~PARTIZAN/PAOK~FOREVER TOGETHER~ Empty
PočaljiNaslov: Partizan-PAOK Prijateljtvo najjacih!   ~PARTIZAN/PAOK~FOREVER TOGETHER~ I_icon_minitimeNed Jan 11, 2009 4:36 am

Slijedi prica o prijateljstvu navijaca PAOKA , GATE 4 (inace ime dobili po sektoru u kom se okupljaju na stadionu) i GROBARIMA navijacima beogradskog Partizana.....
PAOK je najveci Grcki fudbalski klub izvan Atine.Zovu ih i losi momci nacionalnog fudbala,najvise zbog ludih navijaca.Klub su 1926 god.osnovale grcke izbjeglice iz Istanbula,a poslednju titulu osvojio je daleke 1985. U novembru 1988 navijaci su uleteli u teren i prekinuli mec protiv Olimpijakosa,sa kojim su se borili za prvo mesto.Klub je kaznjen sa 5 utakmica igranja pred praznim tribinama,sto je najvise uticalo da titula ostane u atini.PAOK je u vise navrata kaznjavan od starane UEFE zbog ispada svojih navijaca.
Tokom 80-ih godina kosarkasi PAOKA igrali su protiv crvene zvezde.Na utakmici u Beogradu grupa navijaca Partizana navijala je za grke.U znak zahvalnosti PAOK-ovi fanovi poklonili su im barjak koji se dugo godina viorio na utakmicama beogradskih crno-belih.Glavni razlog za ovo prijateljstvo jeste cinjenica da su klubovi iste boje,a navijaci dva tima iste,pravoslavne veroispovesti.Tokom 90-tih, zbog rata u nasoj zemlji,dolazi do prekida odnosa koji se obnavljaju u Solunu 1997god. na kosarkaskoj utakmici izmedju Partizana i kroacija osiguranja,kojoj je prisustvovala veca grupa PAOK-ovih GATE 4.U znak zahvalnosti grupa GROBARA odlazi na utakmicu kupa UEFA PAOK-Spartak Trnava.Od tada navijaci dva kluba se madjusobno posjecuju u manjem ili vecem broju.Tako su GROBARI bodrili PAOK u Debrecinu,Bukurestu,Solunu-protiv Olimpijakosa,Panathinaikosa,Stutgarta,Makabija....dok su Grci dolazili u Beograd na Real,derbije sa zvezdom,i jos nekoliko manjih utakmica....


FOREVER TOGETHER


09.07.05 pripremna tekma SSV Reutlingen - FK Partizan

GunDra i ja se klackamo vozom do Rojtlingena,nekako nalazimo stadion,kupujemo kartu i u tom
trenutku snimamo povecu zastavu "PAOK Reutlingen".Blizimo se mestu gde je stajalo nekoliko
momaka u PAOKovim dresovima i duxevima.Pozdravljamo se kao da se "znamo 100 godina".
Posle srdacnog pozdrava,pevamo Partizanu i PAOKu.

Zabavna atmosfera kojoj su doprineli ovi momci ne traje nazalost dugo,jer se desava stvar koju ne mogu
ni dan danas bas skorz da poverujem.Nekoliko likova (da ne kazem Grobara jer to nisu zasluzili) prilaze
nasoj braci Grcima i pitaju ih sta oni uopste traze na tribini?Kazu da su Grobari samo u prijateljskim odnosima sa
AEKovim navijacima tj.Original 21!U cudu ipak uspevamo da "ublazimo" njihovu glupost i da objasnimo situaciju.

Kada je pocela tekma,navijamo zajedno sa bracom,ucimo jedni druge pesme,melodije...
Oko 30og minuta prvog poluvremena sledi jos jedno delo likova u dresovima Jugoslavije i ujedno sajkacama na glavi,
koja nam je dokazala dve stvari:1.Da su Grci nasa PRAVA BRACA,2.da je glupost neunistiva.

Posto smo bili smesteni na delu istoka prema jugu,gore pomenuti likovi trce do onog dela na kome su bili smesteni
simpatizeri Rojtlingena i jednom starijem coveku otimaju povecu zastavu Rojtlingena.Sa njom trce duz tribine prema nama.
Videvsi da se obezbedjenje sjatilo na njih,u panici bacaju zastavu i beze.Grci i mi pomalo u cudu gledamo sta se desava
i ne primecujemo u pocetku da se sa druge strane zapada (na kome su bili smesteni navijaci Rojtlingena) zalece nekih 30ak
navijaca Rojtlingena prema nama.Obezbedjenje zatvara odmah sve kapije oko nas,a i Policija trci prema nasem "kavezu".

Kada je tih 30 najborbenijih navijaca Rojtlingena stiglo do kapije/ograde koja nas je delila, Grci su se bez razmisljanja zaleteli na njih!
Zaleteli su se na komsije,na kolege sa posla,ortake i to samo zbog nas!
Policija je u tom trenutku uletela u "kavez" i razdvojila nas.Tek tada smo skontali da smo nas dvojica zajedno sa nasom bracom
bili jedini koji su se zaleteli prema kapiji,dok su "huligani" koji matorcima kradu zastave nesto sa sigurne udaljenosti dobacivali.

Svaka cast braco!

Posle tekme smo zadrzani jos malo u "kavezu" a kada smo uz pratnju Policije pusteni, Grci insistiraju da podjemo sa njima u njihov
"Clubhouse"i popijemo jos po nesto.

A tamo smo imali sta da vidimo:

Sami su sebi izfinansirali prostorije,renovirali ih.Clubhouse im je skroz u crno-belom.Po zidovima desetine i desetine PAOKovih i
Partizanovih salova,duxeva,fotografija.Na plafonu visi videobim,oko nas stolivi i stolice u crnobelom.
Saznajemo da ih ima 40 ljudi,samo iz Rojtlingena,organizovanih (Rojtlingen je udaljen 30ak km od Stuttgarta),
idu na gostovanja minibusevima,a prvenstvene tekme prate svi zajedno u Clubhouse-u preko videobima.
U pocetku nas je zacudila cifra,a pogotovo kada su nam rekli da u Stuttgartu naprimer ima 60ak organizovanih ljudi koji
prate tekme.Nismo mogli da verujemo da ih toliko ima, samo u tom kraju (a ima ih na stotine po citavoj Nemackoj kako smo kasnije saznali).
Uverili smo se da pored toga sto ih ima mnogo,oni i kapiraju fazon.Znaju sta znaci biti navijac,vole svoj klub,veoma gotive i postuju
Grobare i Partizan.Docekali su nas stvarno predivno,kao svoje.Pili smo,jeli i prepricavali jedni drugima gostovanja sirom Evrope.

Odbacili su nas onda do stajge,jer smo GunDra i ja morali da uhvatimo sledeci voz,posto je nas Partizan vec sledeceg dana igrao
u Memmingenu.Grci su nam se jos izvinjavali zato sto ne mogu sa nama u Memmingen,i zato sto ih nije bilo jos vise na tekmi protiv Rojtlingena.
Prosto nismo mogli da verujemo...

Razmenili smo majice i uputili se dalje prema Memmingenu,uz dogovor da odradimo koje gostovanje ove godine zajedno,sto je veoma izvesno ove jeseni...
Nazad na vrh Ići dole
Daniel_91_
Hot n Cold
Hot n Cold



Broj poruka : 82
Godina : 32
Location : Subotica
Datum upisa : 09.01.2009

~PARTIZAN/PAOK~FOREVER TOGETHER~ Empty
PočaljiNaslov: -CRNO-BELO OKO NAS-   ~PARTIZAN/PAOK~FOREVER TOGETHER~ I_icon_minitimeNed Jan 11, 2009 4:41 am

Na stadion ulazimo bez pretresa, niko nas nije ni pogledao i zalim sto nisam uneo neku cirku na tribinu. Atmosfera u kopu je stvarno ekstra. Svi su raspolozeni, skaču, luduju, imaju dobre melodije pesama... U nekim momentima menjaju im se pesme, ovi pevaju ovo, ovi ono i kod njih je ista onakva nama tako draga neorganizacija, blesavost, sprdnja. Ali kada zagrme, onda stvarno grme.

Nose dosta obelezja sto je svaku pohvalu i imaju dosta obelezja sa zajedničkim natpisima Partizan-Paok i Gate4-Grobari. Nose i Partizanove salove. I to je samo dokaz da nas postuju i cene, da su svesni tog naseg istinskog bratstva i da to nije samo priča, već stvarnost.

Kada su počeli da pevaju O Paokara, eho trela..., odusevio sam, se i bas mi je bilo drago sto znam celu pesmu. Osećao sam se kao da sam na Jugu, među Grobarima... Ekstra pevaju, a ja nisam mogao da odolim da ne pevam Grobarsku verziju, a kada su ljudi oko mene čuli sta pevam, gledali su odusevljeno, videlo se da im je drago sto im je prijatelj na tribini. Ekstra osećaj.

Imaju jednu neverovatno dobru foru, ja jos uvek ne mogu da dođem sebi koliko je ono jezivo dobro. U jednom momentu jedan lik se popeo na izbočinu gde je ranije stajala ograda koja je delila kop i ceo kop je gledao u njega. naredio je da svi dignu ruke, ceo kop je to i uradio, počeli su da zvizde i da pozivaju ceo stadion da im se priključi. CEO ali bukvalno CEO stadion se pridruzio kopu. Na zamah ruke tog lika ceo stadion je kao jedan zagrmeo najstrasnije moguće PAOK!!! i klapnuli rukama. Ljudi vi ne mozete da pojmite koji je to urlik bio, koja eksplozija. Jezivo, jezivo... I tako jos nekoliko puta, pa ubrzavaju kao voz... Ono mora da se dozivi, ne moze da se opise. Lik koju nas je ugosti mi je rekao da kada je pun stadion, kada se to zagrmi u svakom delu Soluna se čuje Paok... da nisam doziveo ne bih verovao...

Nakon tekme nastavili smo druzenje, kasnije se rastajemo, a ja i moj kum, puni utisaka sa tekme odlazimo na bus za Hanioti... Moj kum, Partizanovac nije prestajao da priča o tekmi, bio je oduљevljen i zamolio me da ga vodim u Solun... Navukao se na crno-belo viљe nego ikad....

Gotivio sam Paok i pre ovoga, ali sada, definitivno, Paokare shvatam kao braću, kao svoje najbliћe i verujte mi da i oni nas tako doћivljavaju.

PAOK-PARTIZAN, PRIJATELJSTVO NAJJAČIH

Joљ jednom veliko hvala braći na gostoprimstvu i na tome da sam se osećao kao kod kuće, među svojima....
Nazad na vrh Ići dole
Daniel_91_
Hot n Cold
Hot n Cold



Broj poruka : 82
Godina : 32
Location : Subotica
Datum upisa : 09.01.2009

~PARTIZAN/PAOK~FOREVER TOGETHER~ Empty
PočaljiNaslov: -NAŠA PESMA-   ~PARTIZAN/PAOK~FOREVER TOGETHER~ I_icon_minitimeNed Jan 11, 2009 4:51 am

Kada su na istom stadionu navijaci oba kluba pevaju kao jedan......


NA GRCKOM---Ooo Paokara,eho trela me sto mjalo,obu kena pezis pada ta sa koluto,jasena ta petano keja sena mono zo,Ooo Paokara.....

NA SRPSKOM---Ooo Partizane volimo te,srcem svim,gde god ti da igras tu su tvoji Grobari,samo tebi verni samo tebi odani,Ooo Partizane......


Inace da se radi velikim fanaticima.....navijaci PAOK-a su zapalili dve banke,ne znam tacno kojeg imena,a razlog je bio,jer je ta Banka blokirala racun njihovom klubu,koji nije vise mogao da posluje i funkcionise u ritmu.......

Posle ovog sta drugo da kazem...osim.....

.!. Mess With The Best Die Like The Rest .!.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





~PARTIZAN/PAOK~FOREVER TOGETHER~ Empty
PočaljiNaslov: Re: ~PARTIZAN/PAOK~FOREVER TOGETHER~   ~PARTIZAN/PAOK~FOREVER TOGETHER~ I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
~PARTIZAN/PAOK~FOREVER TOGETHER~
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» PARTIZAN ili zvezda ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
~_*The Best*_~ :: Sever & Jug :: Partizan-
Skoči na: